Konteyner Kent’te çocuklar 23 Nisanı kutladı

Konteyner Kent’te çocuklar 23 Nisanı kutladı

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Gaziantep İslahiye’de afetten etkilenen çocuklarla bir araya geldi, yüzlerce çocuk 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)’un 6 Şubat depremlerinden sonra, yıkımın en fazla hissedildiği Gaziantep İslahiye’de açtığı Umut Evi Destek Merkezi, 19 Nisan’da konteyner kent ve çevresinden yüzlerce çocukla Çocuk Bayramı’nı kutladı. 500’e yakın çocuğun katıldığı şenlikte; çocuklar gösterilere ve atölye çalışmalarına katılarak keyifli vakit geçirdiler.

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) 6 Şubat’ta gerçekleşen afetin ardından; Adıyaman, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Malatya’da toplam 10 Destek Merkezi’ni hayata geçirdi. Afetten etkilenen çocuklar ve gençler başta olmak üzere her yaştan bireyin iyi olma haline destek olmak amacıyla açılan Destek Merkezleri’nin bir tanesi de geçtiğimiz yıl, P&G Türkiye ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi iş birliğiyle İslahiye Memurkent Konteyner Kent’te açıldı. Umut Evi Destek Merkezi’nde gerçekleştirilen faaliyetlerle bugüne kadar afetten etkilenen 12.000’den fazla faydalanıcıya erişim sağlandı.

19.04.2024 (Haber Merkezi)